Frank szwajcarski najciekawszą walutą dnia


Broker Deltastock

Szwajcarskie Federalne Biuro Statystyczne podało informację, że inflacja za marzec wzrosła o więcej niż się spodziewano. Ceny towarów dla konsumentów wzrosły w marcu o 0,6%. Przypomnijmy, że w lutym w Szwajcarii także wzrosła inflacja, a wzrost był nieco mniejszy - 0,4%. Dane za marzec zdecydowanie stanowiły zaskoczenie dla rynku, który spodziewał się wzrostu inflacji nie większego niż 0,2%. W ujęciu rocznym w porównaniu do marca 2010 rok, inflacja wzrosła o 1%. W porównaniu do ujęcia rocznego dla lutego, to także gorszy wynik, gdyż w przypadku lutego inflacja wzrosła o 0,5%.  

Frank szwajcarski na rynku walutowym okazał się mocny

 

Szwajcarska waluta była dziś najciekawszą walutą w handlu na forexie. Jej wartość wzosła niemależe w stosunku do każdej z głównych walut na rynku. Frank w trakcie sesji amerykańskiej zysykał na wartości względem japońskiego jena, dolara amerykańskiego, euro, funta brytyjskiego, a także dolarów kanadyjskiego oraz australijskiego.

 

PKB w strefie euro w czwartym kwartale 2010 na poziomie 0,3%

 

W strefie euro informacja o wzoście PKB o 0,3% nie była zaskoczeniem, gdyż własnie taki poziom był prognozowany. W ujęciu rocznym, w porównaniu do tego samego okesu w 2009 roku, nastąpił wzrost o 2%. Konsumpcja wśród gospodarstw domowych za osttani kwartał wzrosła o 0,4%, a wydatki strefy publicznej powiększyły sie o 0,1%.

 

Strefa euro będzie jutro bacznie obserwowana przez wszystkich inwstorów, gdyż Europejski Bank Centralny ma ogłosić podniesienie stóp procentowych o 25 punktów bazowych do poziomu 1,25%.

Write a comment

Comments: 0