Currency day trading system – system na day trading


Co to jest day trading system?

 

Jest to zestaw analiz, które wykorzystyuje day trader – osoba inwestująca na krotkie okresy, w celu podjęcia decyzji o zakupie lub sprzedaży waluty w określonym okresie czasu. System day tradera składa się zazwyczaj z kilku dziennych sygnałów do zakupu waluty. Sygnały tworzone są na podstawie narzędzi analizy technicznej lub fundamentalnej.

Wyjaśnienie

 

Systemy służące do inwestowania krótkoterminowego mogą być zarówno automatyczne, jak i manualne. Manualny system wymaga, aby inwestor przebywał przed komputerem, sam poszukiwał i analizował sygnały, na których podstawie podejmuje decyzję o zakupie lub sprzedaży. W automatycznych systemach inwestor dokładnie „programuje” system i „uczy” go jakich sygnałów ma szukać i jak je interpretować. Automatyczne systemy pozwalają inwestorowi wyeliminować problemy wynikające ze zdenerwowania oraz emocjonalnego inwestowania.

 

Zarówno manulne, jak i automatyczne systemy można zakupić w interencie. Należy jednak pamiętać, że nie istnieje jeden nieomylny system, który gwarantuje tylko zyski. Więcej o automatycznych systemach możesz doczytać tutaj.

 

POWRÓT DO SŁOWNIKA


Write a comment

Comments: 0