Osłabienie dolara ze względu na brak dezycji FEDu


W ostatnich miesiącach dolar amerykański głównie umacniał się w stosunku do innych głównych walut na rynku forex. Sporo dolar zyskał także względem naszej polskiej złotówki. Główną przyczyną umacniania się dolara w ostatnich miesiącach była spodziewana przez większość inwestorów decyzja FED o podniesieniu stóp procentowych. Tymczasem decyzja ta została odłożona w czasie, a na wartości zyskały także towary i dolar zaczął tracić. 

 

Dziś dolar był słabszy od większości głównych walut, a środowisko inwestorów jest przekonane, że podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych nie nastąpi tak wcześnie, jak się tego spodziewano. Federal Reserve wstrzymuje się z decyzją odnośnie stóp, bowiem poziom inflacji nie jest zachęcający do gwałtownych ruchów. Wielu inwestorów wątpi, aby podwyżka stóp nastąpiła w także czerwcu.

 

Wzrost towarów miał nie mniejsze znaczenie dla wartości dolara. Złoto i ropa miały dziś lekkie odbicie, a wartość dolara zazwyczaj porusza się w przeciwnym kierunku do wartości towarów. Na rynku nie ma zbyt wielu czynników, które mogłyby wesprzeć kurs dolara, dlatego amerykańska waluta w dalszym ciągu powinna się osłabiać. Ma miejsce lekka konsolidacja. Powrót dolara na ścieżkę wzrostów może nieco potrwać.

 

Jeżeli masz jakieś własne przemyślenia odnośnie dolara, zapraszamy do komentowania.Write a comment

Comments: 0