Potężne spadki euro


Euro zanotowało we wrotek spory spadek. Powodów jest kilka: słabe dane z gospodarki, dalsze problemy Grecji oraz interwencja Europejskiego Banku Centralnego.  Waluta strefy euro zanotowała swój najgorszy kwartał w historii.

 

Dzisiejsze kłopoty euro wynikały z tych samych problemów co wczoraj. Grecja w dalszym ciągu jest w sporych tarapatach, a Europejski Bank Centralny w dalszym ciągu prowadzi interwencję w strefie euro. Różnica we wtorkowej sesji w przypadku euro jest taka, że wspólna waluta traciła już nie tylko w stosunku do dolara, ale także wobec pozostałych głównych walut świata. 

 

Dane makroekonomiczne dla strefy euro nie było tragiczne, ale nie wskazywały także na jakąkolwiek poprawę wspólnej gospodarki. Eurostat poinformował, że strefa euro pozostała w stanie deflacji, ale stopa spadku  cen zmniejszyła się. A taki sygnał nie jest pozytywny dla inwestorów walutowych. Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w lutym 11.3%, a więc nico więcej niż przewidywali analitycy. 

 

Para EUR/USD spadła z poziomu 1.0832 do 1.0736 na godzinę 23:04. Z kolei para EUR/GBP spadła w poziomu 0.7315 do 0.7241. Para EUR/JPY pikowała w dół najbardziej, z poziomu 130.10 do 128.86.

Write a comment

Comments: 0