Słabe dane zatrzymały dolara


Dolar zatrzymany. Tak w najkrótszy sposób można określić środę na rynku forex. Oczywiście mowa tu o kursie dolara w stosunku do najpopularniejszych walut. Powodem takiej sytuacji były mało obiecujące dane z amerykańskiej gospodarki, które osłabiły nastroje większości inwestorów walutowych. Dolar kontynuował złą passę także w czwartek.

 

Tydzień rozpoczął się dla dolara obiecująco, gdyż dane gospodarcze ze Stanów były w większości pozytywne, co poskutkowało  wzrostami wobec pozostałych głównych walut. Nie mniej jednak ten pozytywny strzał okazał się niewypałem, ponieważ wskaźniki makroekonomiczne znów odwróciły się od dolara. Dane o poziomie zatrudnienia - wskaźnik ADP - był wśród tych, które rozczarowały najbardziej. W Stanach powstało 189 000 nowych miejsc pracy, jednakże analitycy spodziewali się wzrostu na poziomie 227 000.

 

W obecnej sytuacji inwestorzy walutowi nie są w stanie przewidzieć, jak będą kształtować się kolejne dane z amerykańskiej gospodarki. Taki niepokój nie wróży dobrze amerykańskiej walucie.

Write a comment

Comments: 0