Czy zmuszasz się do otwarcia pozycji?


Wykresy i paski z poziomem cen pulsują na ekranie monitora przez cały czas. Dlaczego w takim razie iść spać, skoro jest okazja do handlu? Być może jest jakaś okazja do otwarcia pozycji. Siadasz przy komputerze i widzisz okazję do handlu. Ale czy faktycznie inwestujesz w warunkach, które pozwalają osiągnąć zysk?

 

Być może czeka na ciebie dobry układ, ale jest także spora szansa, że nie ma odpowiednich warunków do inwestycji, a ty po prostu nie potrafisz oderwać się od monitora. Jeżeli masz szczęście, to wyjdziesz na zero. Jeżeli masz pecha, możesz stracić sporo pieniędzy – zupełnie niepotrzebnie. Takich sytuacji da się uniknąć.

 

Za dużo czasu przed monitorem

 

Jeżeli przez cały dzień śledzisz wykresy, czasami siedzisz do późnej nocy, gdy wszyscy domownicy już śpią, możesz zacząć widzieć coś, czego tak naprawdę nie ma. W sytuacji, gdy jesteśmy przemęczeni, może się okazać, że jakiś mały ruch na wykresie w naszych oczach jawi się jako jakaś wielka okazja do zarobku. Gdy koncentrujesz się na małych sprawach, możesz także przegapić jakiś faktycznie duży ruch ceny, który będzie doskonałą okazją do zysku. W takiej sytuacji bardzo łatwo podejmować złe decyzje.Uczucie, że coś tracisz

 

Pamiętaj, że nic nie tracisz. Jeżeli nie otworzysz przegranej pozycji, nic nie tracisz. Wręcz odwrotnie – zyskujesz. Brak starty, to czysty zysk. Uczucie, że musisz śledzić rynek i być cały czas w akcji, aby nie przegapić żadnej okazji do zarobku, może mieć bardzo opłakane skutki. Możesz tracić swoje pieniądze i zyski, inwestując w złym momencie. 

Teraz im pokaże!

 

Czasami pojawia się takie nastawienie, że skoro spędziłeś ileś godzin przed monitorem, to się czegoś nauczyłeś, a skoro straciłeś sporo pieniędzy, to teraz na pewno się odkujesz. Prawda jest brutalna. Jesteś przemęczony i do tego skołowany, bo zrobiłeś już niezliczoną ilość inwestycji, a chęć zemsty, odkucia się, może cię zaślepić to tego stopnia, że wyzerujesz swoje konto.

 

Dlatego – zrób sobie przerwę! Odpocznij od komputera i wykresów!

 

Pamiętaj, że inwestowanie na rynku forex, to nie tylko otwieranie i zamykanie pozycji. Czasami trzeba sobie zrobić przerwę od inwestowania i poświęcić czas na analizę swoich posunięć i na dodatkową naukę. W ten sposób każda kolejna decyzja, którą podejmiesz będzie o wiele bardziej racjonalna. Nie oznacza to, że już nigdy nie stracisz, ale bez wątpienia podejmując decyzje na gorąco, twoje szanse na zyski są bardzo małe!


Write a comment

Comments: 0